Biuletyn Informacji Publicznej
Ładuję
     
Statystyka
Ilość odwiedzin: 5784280
Aktualizacja: 30-09-2020
Przedszkole nr 5

Przedszkole nr 5 w Elblągu przy ul. Szańcowej 9 jest kompozycyjnie wpisane w zespół zabudowy o średniej intensywności zintegrowanych układów urbanistycznych tej części miasta, jaką jest dzielnica Zawodzie – a osadzony na Wyspie Spichrzów Budynek został zaprojektowany i wykonany na początku lat 30-tych (przypuszczalnie 1929-31, brak dokładnych danych) na tak zwanych trzech zespołach urbanistycznych, jakim są Stare Miasto, Nowe Miasto i Wyspa Spichrzów tworząc średniowieczny system obronny, a w późniejszym okresie dzielnicę Spichrzów i handlu zbożem. W okresie międzywojennym teren działki i budynek dzisiejszego przedszkola stanowiły zaplecze administracyjno-komunalne i magazynowe dawnych zakładów metalowych G. H. Schichaua. Na dzień dzisiejszy t.j. od lat 56-tych jest we władaniu Urzędu Miejskiego, pełniąc cały czas rolę placówki oświatowej. Obiekt przekazano (prawdopodobnie) do użytkowania we wrześniu 1950r.

Przedszkole nr 5 jest placówką dwuoddziałową przeznaczoną dla 50 dzieci w wieku od 2,5 lat do 6 lat. Mieści się ono w piętrowym budynku z poddaszem. Na parterze umieszczony jest oddział dzieci młodszych, umywalnia, szatnia, kuchnia, magazyn żywnościowy i sanitariaty. Na pierwszym piętrze znajduje się oddział dzieci starszych, umywalnia, gabinet metodyczny, kancelaria, pokój pracowników administracyjnych. Na poddaszu – pokój dydaktyczny z sanitariatem.
Budynek okala duży ogród z wielogatunkowym drzewostanem. W przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz oddany dzieciom personel administracyjno-obsługowy. Wszyscy pracownicy przedszkola dostrzegają znaczenie edukacji przedszkolnej i jej efektywności w indywidualnym rozwoju dziecka.

Przedszkole pracuje w godz. od 6.00 do 16.00  (od poniedziałku do piątku).Przerwa wakacyjna w przedszkolu jest w sierpniu 2014r.

 

 

 


 

Warsztaty – zajęcia dodatkowe ( bezpłatnie )  organizowane w roku szkolnym 2013/2014

  •  Warsztaty ekologiczne „Jestem zdrowy i bezpieczny każdego dnia”
  •  Warsztaty plastyczne „Mały artysta”
  •  Warsztaty kulinarne „Kuchcikowo na PIĄTKĘ”

Data publikacji: 19-02-2020
Data modyfikacji: 19-02-2020
Ilość wyświetleń: 24154
Historia zmian
Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ